Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mrs Colleen Hutchison

PERSONAL DETAILS

Full Name Colleen Fay Hutchison

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
25 Nov 1989 - 10 Dec 1993House of AssemblyStuartAustralian Labor PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
07 Oct 1992 - 09 Feb 1994Member - Economic and Finance Committee
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1