Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Stewart Leggett

PERSONAL DETAILS

Full Name Stewart Ronald Leggett
Prior EmploymentDeputy Headmaster and Pastor (Temple College)

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
11 Dec 1993 - 11 Oct 1997House of AssemblyHansonLiberal PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
10 Feb 1994 - 01 Dec 1997Member - Social Development Committee
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1