Go back Print
  Mr Vincent Tarzia  

Political PartyLiberal Party
HouseHouse of Assembly
Date electedMar 15 2014
QualificationsLLB, B. Com.(Corp. Fin)., GDLP

Career Information
15 Mar '14Hartley
Committee Membership
06 May 2014Member - Crime and Public Integrity Policy Committee - 53rd Parliament
17 Mar 2015 - 06 May 2015Member - The Uniting Church in Australia (Membership of Trust) Amendment Bill - 53rd Parliament
17 Jun 2015 - 24 Feb 2016Member - E-Cigarettes - 53rd Parliament
09 Feb 2016Member - Economic and Finance Committee - 53rd Parliament
EducationCompleted degrees in Law and Commerce (Corporate Finance) at University of Adelaide, Graduate Diploma in Legal Practice, Head Prefect and Dux of Rostrevor College.
Prior OccupationSolicitor, worked in the Funds Management, Legal and Commercial Sectors.
Public ActivitiesMember, Norwood Football Club, Payneham RSL, Campbelltown Rotary Club, Life Member Altavilla Spots and Social Club Inc. Member, Law Society of SA.
Contact Details
Electorate Telephone:
08 8365 1341
Electorate Facsimile:
08 8365 3421
Electorate Address:
25A Montacute Road, CAMPBELLTOWN 5074
Electorate Postal Address:
PO Box 2151, FELIXSTOW SA 5070