Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Victor Heron

PERSONAL DETAILS

Full Name Victor Stanley Heron

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
25 Nov 1989 - 10 Dec 1993House of AssemblyPeakeAustralian Labor PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
07 Oct 1992 - 09 Feb 1994Member - Social Development Committee
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1