Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Richard Glazbrook

PERSONAL DETAILS

Full Name Richard Eric Glazbrook

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
15 Sep 1979 - 05 Nov 1982House of AssemblyBrightonLiberal PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
11 Oct 1979 - 07 Dec 1982Member - Joint Committee on Subordinate Legislation
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1