Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr James Stephens

PERSONAL DETAILS

Full Name James Ernest Stephens
Date of Birth 25 Nov 1881
Prior EmploymentFounder of the Port Adelaide Cooperative Bakery Society
Deceased22 Jun 1962

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
08 Apr 1933 - 06 Mar 1959House of AssemblyPort AdelaideAustralian Labor PartyNot Re-elected
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1