Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr Colin Caudell

PERSONAL DETAILS

Full Name Colin John Caudell
Prior EmploymentSelf emplopyed in tourism and vehicle rental industry

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
11 Dec 1993 - 10 Oct 1997House of AssemblyMitchellLiberal PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
01 Jul 1994 - 02 Dec 1997Member - Public Works Committee
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1