Refine results | Home

Former Member of Parliament Details

  Mr John Cummins

PERSONAL DETAILS

Full Name John Gabriel Cummins
QualificationsLLB
Prior EmploymentBarrister - Independent Bar

ELECTORAL HISTORY

DateHouseDistrictPartyReason
11 Dec 1993 - 10 Oct 1997House of AssemblyNorwoodLiberal PartyNot Re-elected

PARLIAMENTARY APPOINTMENTS

Committee Information

expand / collapse detail
10 Feb 1994 - 01 Dec 1997Member - Legislative Review Committee
Version: 1.0.0.1, 1.0.0.1